Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Bezpečnostní prvky, které sníží rizika práce


Riziko při práci číhá na každém rohu. Předejít mu je přitom tak jednoduché. Podívejte se, co vám může pomoci minimalizovat riziko úrazu při práci na minimum.


I maximálně opatrný člověk jednou uklouzne


Následkem uklouznutí se v Evropské unii zraní okolo 14 000 lidí, což činí 17 % všech pracovních úrazů. Není se čemu divit. Riziko smeknutí je při manuální práci velké a s každým nepříznivým vlivem rapidně stoupá. Mokrá, zasněžená nebo namrzlá dlažba klouže dvakrát více než suchá. Nejlepší prevence je se rizikovým místům vyhnout, což však bohužel vždy nejde. Existují naštěstí i možnosti, které vás při práci limitovat nebudou.


Koupit si můžete například speciální obuv s protiskluzovou podrážkou. Ne každému se ale vyplatí kupovat zvláštní pár bot. Další možností je nechat si boty u ševce podlepit. Anebo jít méně krkolomnou cestou. Pryžové protismykové návleky na botu snadno nasadíte bez nutnosti zouvání. Návlek zaháknete za špičku boty, pomocí úchopu na zadní straně taktéž i za patu, vytáhnete boční pruhy a je to. Neuklouznete, ať je led či bláto.


Být dobře vidět je základ


Kluzký podklad však není jedinou okolností, která může vést k úrazu. Není nijak ojedinělé, že se práce protáhne až do večerních hodin. Do hry o vaše zdraví vstupuje zhoršená viditelnost – druhý nejčastější důvod úrazů. Pokud kolem sebe máte více pomocníků nebo pracujete u silnice, nezapomeňte si obléknout reflexní výstražnou vestu. Budete dobře vidět a snížíte tím riziko, že vás kolega v šeru přehlédne nebo náhodný řidič srazí. Nechcete-li mít na sobě další vrstvu, sáhněte alespoň po drobnějších reflexních prvcích.


Žlutý pásek Roller bulk
z reflexního materiálu je viditelný za každého počasí. Dokonale obepne ruku, zápěstí či kotník, takže vám při práci nebude překážet. Druhou variantou jsou reflexní proužky na karabině, které lze snadno připnout na poutko, zip nebo batoh. Výhoda je, že jeden zvýrazňovač mohou díky univerzální velikosti používat všichni členové rodiny.  Tedy skoro všichni.


Do práce se dejte jen s ochrannými pomůckami


Jakmile máte zajištěné základní principy bezpečnost – být vidět a neuklouznout, můžete se pustit do samotného úkonu. Při obsluze hlučných motorových nástrojů anebo při práci v hlučném prostředí to bez ochrany sluchu dlouho nevydržíte. ACC007 RYOBI sluchátka odhluční ďábelský zvuk motoru a ochrání sluch před poškozením.


Při úpravě nebo opracování dřevěných, nebo kovových materiálů mohou odlétnout štěpy a poranit vám oči. Nasazené ochranné brýle chrání váš zrak, ale zbytek obličeje zůstane nekrytý. Proto podle typu práce zvažte, zda nevyužít raději ochrannou přilbu s obličejovým štítem. Hodí se do pracovního provozu s vysokým rizikem poranění obličeje, jako je řezání stromů, opracovávání kamene, kovu apod. Spolu se zabudovanými ochrannými sluchátky je přilba téměř povinnou výbavou všech dělnických profesí.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen