Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Co Čech, to kutil? Vžeňte do své dílny čerstvý vítr!

27.07.2017
S prvními paprsky jarního slunce nás to všechny vyhání na zahradu. Anebo do dílny. Jak známo, Češi jsou národ kutilů. A kdy jindy než před Velikonocemi udělat vítr ve starém nářadí a doplnit vše, co nám chybí? Pak už jen stačí zrenovovat venkovní posezení a pozorovat cvrkot kolem.

Očista (nejen) zahrady po zimě


Každý správný kutil by měl mít svůj kufřík s nářadím. Do něj patří ruční nářadí, jako jsou kleště, kladivo, šroubováky, inbusy a klíče. Co by v něm určitě nemělo chybět, je vodováha. Zapomenout nesmíme ale ani na šrouby, hřebíky a hmoždinky všech velikostí. Někdo ještě přidává sekyrku, dláto nebo pilník. Součástí výbavy je i vrtačka, k níž je zapotřebí vrtáků různých rozměrů. Pro drobnější opravy by kutilovi v kufříku neměly chybět nůžky, nožík a pevnější lepící páska. Nářadí je dostupné v různých variantách přesně podle vašich potřeb.
 

Podle čeho vybírat? Rozhodovat by měla kvalita, ne cena. 


Na trhu je dostupné nepřeberné množství ručního nářadí. Výběr bychom ale neměli příliš přizpůsobovat nízké ceně výrobku, protože s cenou se často pojí i kvalita. 
Kromě toho by také mělo nářadí dobře sednout do ruky. Proto je vhodné upřednostnit varianty šroubováků a dalších nástrojů podle jejich ergonomičnosti nebo zpracování rukojeti. 

Abyste nářadí udrželi přehledně a bez nepořádku, bude se hodit kufr na ruční nářadí nebo klidně pojízdný box, pokud toho máte opravdu hodně. Udržovat nářadí čistě uložené v kufru je výhodné nejen pro vás, abyste se v něm pak lépe vyznali. Důležité je zejména kvůli nářadí samotnému, protože pak méně podléhá zkáze a zdaleka tolik se neničí. 
 

Speciality pro kutily


Zkušený kutil už se jen tak s lecčím nespokojí, a tak by v jeho výbavě nemělo chybět pneumatické nářadí včetně kompresoru. Pneumatické nářadí funguje na principu stlačeného vzduchu. Díky tomu je lehké a hlavně tiché, čímž přispívá k efektivitě, komfortu a kvalitě výsledné práce. Ze sortimentu Rommar si můžete vybrat pneumatické přímé brusky, přímočaré pily, utahováky nebo vrtačky. Další výhodou pneumatického nářadí je to, že je poněkud robustnější a tím i méně náchylné na poškození. Díky vzdušnému pohonu u něj také nehrozí nebezpečí přehřátí. 

Při výběru vybavení dílny myslete hlavně na to, jak často jej hodláte používat a k čemu. Aby se vám pak neprášilo na drahé nástroje, které zřídka použijete nebo naopak, abyste po pár použitích neměli po nově pořízené levné sadě nářadí. 

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen