Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Druhy kleští, bez kterých se v dílně neobejdete

Každý správný kutil by měl mít dílnu vybavenou různými druhy kleští. Kleště kombinované a štípací, kleště na jemnou mechaniku a další. Představujeme vám jednotlivé typy kleští, které by vám neměly chybět!
 

Kombinované kleště mají mnohostranné využití


Kombinované kleště Knipex

Jedněmi z nejoblíbenějších jsou kombinované kleště, také známé jako kombinačky. Vyrábějí se s izolovanými rukojetěmi, jsou k dispozici v různých velikostech. Mezi nejobvyklejší patří kleště o rozměrech 160, 180 nebo 200 mm. Kombinované kleště mají zóny pro uchopení plochého i kruhového průřezu, proto nabízejí mnohostranné využití. 

Kleště na kabely pro bezpečnou práci s elektrikou

Elektrikářské kleště jsou ideální pro provádění kabeláží. Je u nich kladen důraz na dokonalou izolaci, aby nedošlo k úrazu. Tento druh kleští má zašpičatěné čelisti a břit na štípání, slouží jak k uchopení a ohýbání drátů, tak také ke stříhání měkkého, středně tvrdého i tvrdého drátu.

Víceúčelové kleště na plochý i kulatý materiál

Multifunkční kleště mají různá využití. Například více účelové elektroinstalační kleště Knipex mohou sloužit k uchopování plochého i kulatého materiálu, ohýbání, odstranění otřepu, ale také ke štípání kabelů. Jedná se o vhodné kleště na dutinky, mohou sloužit k odizolování i krimpování koncových dutinek. 

Práce s drobným materiálem? Zkuste kleště pro jemnou mechaniku

Speciálním druhem kleští jsou kleště pro jemnou mechaniku, které umožňují práci s drobnými součástkami jak v elektronice, tak také v jemné mechanice. Mohou sloužit k uchopení, přidržování, ale také ohýbání a nastavování. Bývají využívány například ve šperkařství. 

Čelní a stranové štípačky vytáhnou i hřebíky

Existují dva druhy štípaček. Čelní štípačky jsou známé také jako tesařské, snadno s nimi vytáhnete například hřebíky. Stranové nebo také boční štípačky mají všestranné použití a jsou k dostání od malých velikostí až po velké, které je nutné držet oběma rukama. Největší štípačky přeštípnou i velice tvrdý materiál. 

Armovací kleště nejen pro zkrucování

Dalším druhem kleští, který vám chceme představit, jsou takzvané armovací kleště. Ty jsou určeny ke zkrucování a stříhání vázacího drátu z role v jedné pracovní operaci. Jsou schopné také řezání středně tvrdých drátů, hřebíků nebo ocelové kulatiny. 

Silové kleště? Usnadní vám práci

Zvláštním druhem kleští jsou kleště silové. Ty umožňují úsporu síly vůči běžným kleštím, slouží proto pro nejvyšší namáhání. Téměř všechny druhy kleští jsou vyráběny také v jejich silové variantě.Existuje samozřejmě ještě řada dalších druhů kleští. Ploché, půlkulaté, montážní nebo kleště na dlaždice, to je jen několik z nich. Mezi nejvyhledávanější značky patří kleště Knipex. Jedná se o jedno z nejkvalitnějších nářadí na trhu, jehož výroba podléhá přísným kritériím. Všechny druhy kleští můžete najít na našem e-shopu.

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen