Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak na jarní úklid auta? Připravili jsme pro vás návod krok za krokem


Auto v zimě dostává docela zabrat. Zanesený spodek auta, zavlhlé koberečky, opotřebované stěrače… Interiér vozu a karosérie trpí tímto obdobím vůbec nejvíc. Každé jaro byste tedy měli věnovat čas důkladnému úklidu a čištění vašeho vozu. Existuje mnoho firem, které nabízí profesionální mytí a čištění vozu, pokud však nechcete utrácet, můžete si kompletní servis zajistit svépomocí. Při dodržování několika jednoduchých pravidel to ale zvládnete levou zadní.

Kompletní úklid interiéru

 

První fáze: Suché čištění

Začněte vnitřkem vozu. První věc, které byste se měli věnovat, je úklid hrubých nečistot a prachu, který do auta přinášíme při běžném používání. V této fázi úklidu vám tedy postačí vysavač s takovým výkonem, aby vás zbavil i hluboce usazené špíny. Před samotným vysáváním odsuňte sedačky co nejdál, abyste měli dostatečnou manipulační plochu. Vyneste z vozu všechny koberečky a další volně ložené předměty a vyprázdněte přihrádky. Při vysávání se věnujte i často opomíjeným plochám, jako jsou palubní desky, těsnění ve dveřích a oknech, mezery v sedačkách, všechny přihrádky, kufr a zadní police. 

Důkladně vyčistěte také koberečky, rohožky a potahy sedaček. V těch se totiž drží nejvíc nečistot. Vyluxování koberečků ale často nemusí stačit, především pokud se vám během zimy dostala do textilií plíseň.

 

Druhá fáze: Mokré čištění

Po dokončení první fáze úklidu již vůz vypadá o 100 % lépe. Nenechte se však zmást, suché vyčištění nestačí. Aby vaše auto bylo opravdu čisté, budete muset přejít také k tepování veškerých čalouněných částí.

Abyste dosáhli dobrých výsledků co nejsnazší cestou, budete potřebovat speciální čistící prostředky. Ty vás zbaví i odolných skvrn, jako jsou mastné fleky či skvrny po jídle a pití. Textilní čalounění nejlépe vyčistíte prostředkem FLASH nebo Turtle Wax Interior, s kůží si zas nejlépe poradí Turtle Wax nebo Optimum Protectant Plus. Stejným způsobem je třeba provést také mokré čištění stropních částí.


Třetí fáze: Čištění plastových a gumových částí

V této fázi se zaměříme hlavně na palubní desku, volant, odkládací prostory, bočnice a tlačítka.  Pozornost je třeba věnovat ale i plastovému obložení kufru, gumovému těsnění a pedálům. Všechny plastové a gumové části ošetříme speciálními přípravky na plast, necháme určenou dobu působit a poté setřeme mikroutěrkou. Z čistících prostředků na plast doporučujeme ArmorAll Protectant, Cockpit Spray nebo speciální utěrky na lesklý či matný plast.

Čištění exteriéru vozu

Interiér již máme důkladně vyčištěn a nyní můžeme přejít k vnější části vozu. Sem patří čištění nejen karoserie, ale také celého spodku auta, kam se během zimy zanášelo bláto a sůl. Pozornost je třeba věnovat i dutinám, které jsou určeny k odvodu vody po dešti, a které bývají po zimě často ucpané. To v kombinaci s působením soli vytváří takřka smrtelný koktejl pro vaše auto. K odstranění nebezpečné rzi vám nejlépe poslouží CarPro IronX.

Čisté a lesklé lakované plochy dokáží výrazně pozvednout celkový dojem auta. Proto byste tuto část určitě neměli opomíjet. K čištění a leštění lakovaných ploch se vám nejlépe osvědčí speciální mycí houba Compress a leštící přípravek Optimum Instant Detailer.

Stejnou pozornost byste měli věnovat také sklu. Kromě estetického dojmu se čistá skla významně podílí na vaší celkové bezpečnosti při řízení vozu. Používejte speciální mikrovláknovou utěrku a přípravek CarPro Reload. Nezapomeňte také zkontrolovat stav vašich stěračů po zimě.

Součástí mytí exteriéru vozu je také čištění disků pneumatik. A pokud toužíte po lesku, dosáhnete ho s čistící pěnou Armor All Tire Foam.

 

Bezpečnost až na prvním místě

V neposlední řadě je třeba věnovat pozornost především technické stránce vozidla. Nezapomeňte vyměnit olej, dolít letní směs do ostřikovačů, detailně zkontrolovat stav provozních náplní a funkci všech důležitých systémů, brzdy jmenovitě. Dovolte si taky po zimě trochu rozmazlovat motor. Vhodnými aditivy můžete dosáhnout nejen většího výkonu, ale také celkově bezpečnější jízdy.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen