Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jak zvládnout jarní stříkání stromků co nejsnadněji?

 

Ošetřit stromy proti škůdcům a nemocem je krok číslo jedna k bohaté úrodě. Jak si poradit s jarním postřikem a usnadnit si díky postřikovačům práci?

 

Špatné stříkání může strom poničit

Postřik musí přijít na celý strom. To znamená po celé délce včetně větví a kmene. Špatně ošetřený strom jinak mohou napadnout paraziti a zničit ho. Aplikaci je tak zapotřebí nanést opravdu důkladně. Proto se používají zahradní postřikovače.

 

Jednoduché ošetření zespoda

Malý praktický postřikovač SOLO 402 s dvoulitrovou nádržkou vystačí na ošetření malých stromů. K napumpování stačí několikrát stlačit tlakovací páčku. Velkou předností postřikovače je možnost změny směru stříkaného paprsku. Po otočení trysky směrem nahoru bez potíží ošetří listy i ze spodní strany a dostane se do všech záhybů.

 

Postřikovač dosáhne tam, kam ruka ne

Při práci na větších ovocných stromech se vyplatí investovat do postřikovače na záda. Zádový postřikovač SOLO 425 BASIC s nádržkou na patnáct litrů má 50 cm dlouhou trubici. Díky ergonomickému tvaru se vám při práci bude dobře nosit. Vysoce kvalitní plasty jsou lehké a uchrání preparát před UV zářením. Vzhledem k možnosti otočení se zahradní postřikovač dá pumpovat levou i pravou rukou.

 

Nezapomeňte, že během ochranné lhůty se ze stromu nesmí nic jíst. Proto se nikdy nestříká těsně před sklizní. Při aplikaci postřiku je nutné dbát na bezpečnost jak sebe, tak lidí kolem. Hlavně dětí.

 

Postřik je náchylný na podmínky

Na stříkání ovocných stromů je potřeba vybrat vhodné počasí. Ideální je sucho a bezvětří. Vítr by postřik odnesl pryč, a nedostal by se na celý povrch stromu. Rovnoměrnost aplikace postřiku je přitom velmi důležitá.

 

Při ošetření více stromů naráz, například v sadu, se používá zádový akumulátorový postřikovač  SOLO 417 s vysokým stříkacím výkonem a silným rovnoměrným rozstřikem. Nádrž má objem 18 litrů a je vyrobena z odolného UV stabilizovaného plastu s odolností vůči nárazu. Dvojfázové 12voltové čerpadlo poskytuje potřebný tlak až 4,3 barů a baterie jsou do pár hodin nabité. Tenhle „stroj“ hravě obstojí ve velkých zahradách i při terénní práci v lesnictví a velkých sadech.

 

Tipy pro zdravější stromy

Existuje pár zásad. První je strom na podzim uklidit. Shrabat kolem, otrhat listy a odříznout napadené výhonky. Pro maximálně šetrné provedení je chytré použít zahradní nůžky. Dále prořezat a odklidit napadané větve.

 

Možné je i půdu kolem prokypřit a proházet kompostem. Nikdy se nesmí zajet rýčem moc hluboko. Hrozí poranění kořenů, dlouhá regenerace a oslabení stromu. Natření vápna na očištěný kmen funguje pro strom jako dezinfekce a zároveň potlačí vznik zelených povlaků na kůře. Lišejníky a mechy jsou tím ze hry a strom bude na předjarní ošetření zahradním postřikovačem v perfektní kondici. 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen