Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jarní údržba zahrady je v plném proudu. Na co nezapomenout?

Jarní úprava trávníku, ořez keřů a stromů, zprovoznění zavlažovacích systémů. To jsou jen některé z mnoha činností, které je nutné po zimě na zahradě udělat. Ke všemu potřebujete vhodné nářadí na zahradu, které vám práci usnadní. Poradíme vám, na co nesmíte zapomenout!

1.       Ořez stromů a keřů


Právě na jaře je ten správný čas na stříhání okrasných keřů a živých plotů. Vhodným pomocníkem jsou akumulátorové zastřihovače keřů, elektrické nebo benzínové plotostřihy, ale také běžné zahradní nůžky, které můžete využít k omlazení ovocných stromů. Prořezávání menších větví zvládnete i bez žebříku. Prořezání stromů ze země umožňují prořezávací pily s teleskopickými násadami.

2.       Kácení stromů a prořezání velkých větví


Nezapomeňte ani na prořez velkých větví, k čemuž můžete použít řetězové pily Ryobi. Řetězová pila je vhodná také ke kácení stromů, které jsou příliš staré nebo vám na zahradě překážejí. Dávejte si pozor na přerostlé stromy, které vypadají zdravě, ale uvnitř často trouchnivějí nebo uhnívají. Mohou být velice nebezpečné, často stačí větší vítr a hrozí jejich ulomení.

Ryobi elektrický kultivátor
Ryobi elektrický kultivátor

 

3.       Jarní údržba trávníku


Jedním z nejdůležitějších úkolů je jarní údržba trávníku. Trávník po zimě musíme zbavit mechu a přebytečné staré trávy, čímž zahradu pěkně provzdušníme. Používáme například kultivátory značky Ryobi s nastavitelnou hloubkou záběru, které vám pomohou ochránit trávník před travní plstí a nejrůznějšími plísněmi. Po prořezání je důležité trávník také zapískovat křemičitým pískem, aby dobře absorboval vodu. Nakonec pohnojíme iniciačním hnojivem.

4.       Zavlažovací systém


Pouhým ošetřením péče o trávník nekončí. Abyste měli na zahradě krásný a zelenavý povrch po celé léto, je nutné zajistit jeho dostatečné zavlažování. Pořiďte si proto kvalitní zavlažovací hadice a čerpadla pro zavlažování, která přivedou vodu i do nejzazších míst vaší zahrady. SOLO postřikovače navíc nabídnou

5.       Péče o zahradní vodní plochy


Pokud máte na zahradě rybníček či jezírko, je po zimě třeba vyměnit vodu. K tomu slouží ponorná kalová čerpadla na znečištěnou vodu, která odstraní veškerou tekutinu včetně kalu, přičemž nehrozí jejich ucpání. Jezírko můžete následně vyčistit od zbytku špíny a naplnit novou vodou, která vám při správném udržování vydrží čistá celou sezónu.

6.       Nezapomeňte na postřik


Na jaře je třeba také ošetřit ovocné stromy postřikem proti plísním a nemocem, které jim mohou v průběhu sezóny hrozit. Postřikovače SOLO slouží skvěle také k hubení škůdců a plevelů, poslouží i při hnojení trávníku a další zeleně.


Základní ošetření zahrady máte za sebou a sezóna může začít. Jste připraveni na první jarní grilování? Nabízíme také praktické
zahradní grily a další příslušenství k zahradním radovánkám!


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen