Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Jaro je za dveřmi. Je čas na prostřih keřů!


S posledními lednovými dny je ve vzduchu cítit, že už se jaro chystá střídat zimu. Své signály vysílá příroda v podobě nakvétajících keřů. Například zimokvět časný má své neobvykle brzké kvetení přímo v názvu. Zahrádkářský semafor nám svítí oranžově, znamená tedy „Pozor, připravte se!“. 
 

Očista (nejen) zahrady po zimě


V první řadě je dobré zjistit, jestli je všechno vaše nářadí připraveno na zatěžkávací test ve formě jarního probouzení zahrady. Nic totiž nezkazí chuť do práce na zahradě víc než rozpadající se motyka, narezlý rýč nebo tupé nůžky. Zkontrolujte proto dřevěné násady, očistěte kov od rzi a případně dokupte, co chybí. 

Pro usnadnění práce je na trhu nespočet „aku-pomocníků“. Ať už potřebujete křovinořezy, zastřihovače keřů nebo plotostřihy, elektrické vybavení zkrátí o mnoho časovou náročnost údržby zahrady.
 

Prostřih nepočká


U většiny keřů platí, že je potřeba je prostřihávat již časně ke konci zimy, jelikož v nich míza začíná proudit velmi brzy. To se týká například révy vinné, rybízu nebo angreštu, které můžete začít zastřihávat již v polovině února. 

Na statnější keře se vám bude hodit aku prořezávací pila RYOBI, která díky teleskopické tyči dosáhne i do hůře dostupných míst. Tím umožníte keřům lepší provzdušnění a následný růst. 
 

Čas na výsev


Předjaří je také ideálním časem pro výsev. Je vhodné si vytvořit osevní plán, abyste měli jasnou představu, co chcete kam na zahradě umístit. Pomůžete si tak k co nejúčelnějšímu využití pozemku. Zároveň v únoru můžete zahájit výsadbu do skleníku. 
 
 
Jaro už se blíží! Potěšte svou zahrádku časnou péčí. Ona vám to vrátí bohatou úrodou a krásným vzhledem. 

KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen