Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Léto 2017: Připravte se na grilovací sezónu


 Domácí grilování s rodinou nebo přáteli patří mezi jedny z nejpříjemnějších aktivit, které léto nabízí. Díky moderním grilům se už tato kratochvíle otevírá doslova každému. Grilovat totiž lze nejen venku nebo na zahradě, ale i doma na terase nebo na balkóně. Vrhněte se do toho taky a připravte se na nadcházející grilovací sezónu.

Čištění a údržba starého grilu 

Pokud máte vlastní gril a chcete ho po zimě jenom oprášit, mohly by se vám hodit naše užitečné tipy, jak svůj gril s co nejmenší námahou vyčistit a připravit na další sezónu. Důkladný úklid je samozřejmě nejlepší provést po každém grilování. Ne vždy se to však podaří a občas na to zkrátka zapomeneme. Naštěstí to dnes už nepředstavuje tak velký problém. Správnou technikou můžete bez větších problémů vyčistit i starou a usazenou špínu.


Čištění grilu na dřevěné uhlí

Nejprve je zapotřebí z topeniště odstranit připečený popel. Ten, stejně jako mastnotu z grilovací mřížky, snadno umyjete speciálními k tomu určenými přípravky. Hodit by se vám mohl například tento čistič grilu. Dbejte také na vyčištění nohy od grilu, ve které se nachází ventilační systém, kde se nečistoty a mastnota rovněž usazují.


Čištění plynového grilu

Postup je podobný jako u grilu na dřevěné uhlí. U plynových grilů však dbejte zvýšenou pozornost také na knoflíky hořáků a plynové hadičky. Příliš úzké části lze vyčistit jehlou nebo špendlíkem. Na závěr hořáky promažte olejem.


Čištění grilu na lávové kameny

Údržba tohoto grilu bývá zpravidla nejsnazší. Po každém použití opláchněte plochu kamenů ještě za tepla a bez použití mycích prostředků. Lávové kameny totiž během grilování samy vstřebávají mastnotu, která jim prospívá. Po několika sezónách kameny jednoduše vyměníte za nové.

 

Výběr nového grilu

 

Poohlížíte se po novém grilu? I pro vás máme šikovné tipy, jak vybrat ten nejvhodnější. Na trhu existuje široká nabídka grilů pro každé použití. Liší se třeba způsobem ohřevu, velikostí nebo ovládacími prvky. Na své si tak přijdou i milovníci grilování, kteří mají pro tuto kratochvíli pouze omezené prostory. Ty nejmenší grily totiž můžete použít i v kuchyni na stole, větší jsou určené na balkón nebo na terasu, nabízí se také přenosné grily na pikniky v přírodě i velké zahradní grily.

Grily na dřevěné uhlí

Grily na dřevěné uhlí jsou sice nejstarší, to ale rozhodně neznamená, že jsou zastaralé. Stále však ještě patří mezi ty nejoblíbenější. Na žádných jiných totiž nedosáhnete oné nezaměnitelné chuti pokrmů z otevřeného ohně. Moderní grily na dřevěné uhlí už navíc mají i takové vymoženosti, jako jsou předehřívací komory a plynové hořáky určené rozpálení uhlí. Podívejte se na moderní gril Apache s regulací cirkulace vzduchu, gril Smoker s udírnou nebo velký zahradní gril Barrel.


Plynové grily

Plynové grily se oproti grilům na dřevěné uhlí mnohem snáze obsluhují. Můžete si na nich totiž nastavit přesnou teplotu ohřevu potřebnou pro přípravu pokrmů. Následná údržba vám navíc zabere jen zlomek času. Součástí těchto grilů je často také víko, díky němuž můžete gril po uzavření používat jako pečící troubu a nemusíte tak grilované jídlo v průběhu otáčet. Podívejte se na náš velký pojízdný gril Master Cheef se systémem Flame Tamer nebo gril Party Point.

 

Elektrický gril

Pokud máte k dispozici jen omezené prostory, bude právě elektrický gril to pravé pro vás. U elektrických grilů totiž nevzniká kouř a jsou tedy vhodné i ke grilování na terase nebo přímo v bytě. Další výhodou je, že pokrmy připravené na elektrickém grilu bývají zdravější, než když je připravujete přímo na ohni. U elektrických grilů oceníte také snadné ovládání pomocí knoflíků a tlačítek a rychlost, se kterou gril připravíte k použití.

K novému grilu si nezapomeňte pořídit také kvalitní výbavu. Určitě oceníte tyto grilovací sady po třech nebo osmnácti kusech. Přejeme vám příjemné grilování.

 


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen