Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Nabíječka do auta? Vyberte si tu nejlepší!

Chcete se vyhnout tomu, že jednoho dne nevyjedete z garáže kvůli vybití baterii vašeho automobilu? Pořiďte si nabíječku autobaterií. Spousta uživatelů zhodnotila, že nejlepší nabíječka autobaterií je nabíječka CTEK. O jejích výhodách si můžete přečíst v jednom z našich starších článků. Jaké jsou ale další alternativy? Pokud nevíte, jak vybrat vhodnou nabíječku, inspirujte se v našem článku.

Jaké parametry má nabíječka autobaterií pro běžné vozy?


Klasická nabíječka do auta má napětí 12V
, což odpovídá napětí běžné autobaterie. Existují také nabíječky, které mohou přepínat mezi 12V a 6V, jako je například autonabíječka COMPASS. Ta automaticky rozpozná, jaký akumulátor je připojen a podle toho zvolí napájení. Menší napětí je využitelné především při dobíjení starších motocyklů.

Kromě voltáže je třeba sledovat také hodnotu nabíjecího proudu. Čím vyšší nabíjecí proud, tím rychleji je baterie nabitá. Dávejte si však pozor na příliš rychlé nabíjení autobaterií, protože krátí životnost akumulátoru.

Udržovací nabíječky autobaterií prodlužují jejich životnost


Nabíjení autobaterie
není vhodné provádět pouze v situaci, kdy je úplně vybitá. Na trhu existuje takzvaná udržovací nabíječka autobaterií, která střídavě nabíjí a vybíjí akumulátor, čímž udržuje baterii v optimální kondici. Vyzkoušejte například udržovací nabíječku COMPASS, která se do příslušného režimu nabíjení či vybíjení přepíná automaticky podle aktuálního stavu akumulátoru.

TIP: Pokud chcete prodloužit životnost vaší autobaterie a nemáte udržovací nabíječku, občas ji preventivně dobijte. Příležitostné dobíjení baterii prospívá, a proto vydrží déle.


Co má umět správná nabíječka do auta?


Nabíječky autobaterií mají různé vlastnosti, každý člověk očekává trochu něco jiného. Někteří uživatelé preferují nabíječky, řízené mikroprocesorem, u kterých si mohou zvolit nabíjecí proud podle velikosti baterie. Tento typ nabíječky je vhodný jak pro startovací baterie, tak také pro kyselinové nebo gelové akumulátory. Správná nabíječka autobaterií udržuje dobrý stav akumulátoru ve vozidle i v zimních měsících. Zkontrolujte si proto, zdali kupujete nabíječku od osvědčeného výrobce.

Článek jsme připravili ve spolupráci s redaktory digitální online agentury MarketUP.Další články:

Automobilová ložiska SKF: Široký výběr, vysoká kvalita

Chcete, aby vaše auto žilo „věčně“? Dejte mu aditiva do paliva

Proč používat pneumatické nářadí? Známe jeho výhody

Bezuhlíkové vrtačky Ryobi

Úhlové brusky Milwaukee na broušení i řezání

Šroubováky Milwaukee: Sáhněte po kvalitě

Elektrické ručního nářadí AEG

Kufry na nářadí

Boxy na ruční nářadí? Poradíme

Nabíječka do auta? Vyberte si tu nejlepší!


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen