Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Proč používat pneumatické nářadí? Známe jeho výhody

 Potřebujete do dílny nové nářadí, ale nemůžete se rozhodnout, jaký druh zvolit? Elektrické, aku nářadí i pneumatické nářadí, každý typ má své výhody a nevýhody. Dnes si představíme pneumatické nářadí.

1.     Pneumatické nářadí má vyšší trvanlivost

Náhled pneumatického utahováku
Pneumatický rázový utahovák

 

Hlavní výhodou pneumatického nářadí je nepochybně jeho dlouhodobá trvanlivost. Zatímco v elektrickém nářadí je pohonem poměrně složitý elektromotor, který se může pokazit, jednoduchý vzduchový pohon v pneumatickém nářadí se příliš nekazí. Pneumatické nářadí není náchylné na prach a nevadí mu ani několikahodinový nepřetržitý provoz. Je velice snadné na údržbu.

2.     Vyšší síla a snadná obsluha


Pneumatické nářadí má oproti aku a elektrickému nářadí také větší sílu. Díky jednoduché stavbě stroje jsou navíc jeho obsluha a řízení velice snadné.

3.     Nízké náklady na provoz


Mezi nesporné výhody pneumatického nářadí patří nízká cena provozu. Pořizovací náklady jsou srovnatelné, pokud však nemáte kompresor, musíte počítat také s jeho pořízením. Pneumatické nářadí totiž bez stlačeného vzduchu nepojede. Některé kompresory jsou naštěstí velice levné.

4.     Žádné jiskření, vyšší bezpečnost


Pneumatický pohon nejiskří. Bývá proto jasnou volbou tam, kde by mohl jiný druh pohonu způsobit výbuch, tedy například ve vlhkém prostředí nebo dokonce pod vodou. Pneumatické nářadí je velice bezpečné. Při havárii, související se zdrojem přívodu energie, nehrozí člověku bezprostřední nebezpečí.

5.     Menší hlučnost pneumatického motoru


Kromě bezpečnosti je výhodou pneumatického nářadí také jeho nižší hlučnost. Neplatí to ve všech případech, ale spousta pneumatických motorů vydává menší hluk, než motory elektrického nářadí. Pokud však používáte pneumatické nýtovací nářadí nebo jiná větší zařízení, je lepší používat prvky pro ochranu sluchu.

6.     Různé druhy nářadí

Náhled pistolové vrtačky
Pneumatická pistolová vrtačka


Pokud jste se rozhodli, že pneumatické nářadí je pro vás to pravé, můžete ho zakoupit na našem e-shopu. Pneumatická pistolová vrtačka, pneumatický rázový utahovák i pneumatická úhlová či přímá bruska nebo řada dalších přístrojů. To vše nabízíme. Stačí si vybrat!

Článek jsme připravili ve spolupráci s redaktory z online agentury MarketUP.


Další články:

Bezuhlíkové vrtačky Ryobi

Úhlové brusky Milwaukee na broušení i řezání

Šroubováky Milwaukee: Sáhněte po kvalitě

Elektrického ručního nářadí AEG

Kufry na nářadí

Boxy na ruční nářadí? Poradíme

 KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen