Váš košík obsahuje
položek
o celkové hodnotě
s DPH
  • Zobrazit

Stavební tmely a lepidla

Stavební tmely a lepidla? Víme, co použít pro různé materiály

Nejen na stavbě, ale také při výměně střechy, oken či při jakékoliv jiné rekonstrukci budete potřebovat vhodné stavební tmely a lepidla. Nevíte, zdali použít tmel nebo silikon a jaká lepidla se hodí pro různé materiály? Poradíme vám!

Tmely a silikony vyplní všechny mezery

Tmely a silikonová těsnění vám skvěle poslouží k vyplnění mezer. Můžete díky nim dosáhnout dokonalého utěsnění spojů například na oknech, existují však také odolné tmely k opravě děravého výfuku nebo speciální silikonová těsnění na skla vozů a řada dalších.

Pokud potřebujete tmel na běžné domácí použití, který budete mít vždy po ruce pro případ potřeby, pořiďte si univerzální silikon pro stavební práce v interiéru i exteriéru. Oblíbené jsou také akrylátové tmely, které můžete rovněž použít na jakýkoliv materiál a díky skvělým vlastnostem při spojování poslouží jako tmel a lepidlo v jednom.

Jak vybrat vhodné lepidlo?

Při výběru lepidla záleží stejně jako u tmelu především na tom, jaký materiál chcete slepovat. Mezi domácími kutily jsou velice oblíbená univerzální lepidla, která umožňují perfektní spojení různých druhů povrchů. Pokud potřebujete lepit jeden konkrétní materiál, můžete si vybrat z následujících lepidel:

Lepidla na dřevo

Lepidlo na dřevo Pattex

Lepidlo na dřevo je určeno ke spojování dřevěných materiálů. Hodí se proto na opravy nábytku, ale najde využití také při pokládání parket nebo plovoucí podlahy. Kvalitní lepidla na dřevo rychle schnou a dlouho vydrží i ve vlhkém prostředí. Také slouží jako dekorace.

Lepidla na kov

Pokud potřebujete pevně slepit kovy jako je měď, ocel, nerez, litina a další, využijte speciální lepidlo na spojení kovů. Lepidla na kovy zajišťují dlouhotrvající spojení kovových předmětů, můžete je však využít i na některé nekovové materiály.

TIP: Pokud hledáte lepidlo na zajištění závitů, sáhněte do samostatné kategorie lepidel pro lepení závitů. Ta je možné použít i jako náhradu za těsnění.

Lepidla na plasty

Mezi nejčastěji lepené materiály nepochybně patří také plasty. Díky lepidlům na plasty pevně spojíte jakoukoliv umělou hmotu. Je možné je použít například při lepení PVC podlah, jsou však vhodná i pro další vinylové plasty.

Pokud jste v předchozích kategoriích nenašli lepidlo, které právě potřebujete, prohlédněte si ostatní lepidla a tmely na našem webu.


KATEGORIE

Mohlo by vás zajímat
Máte nápad, připomínku či vzkaz? Napište nám!

Platební metody
Akční nabídka
Nejprodávanější

FastCentrik® - Pronájem e-shopu

Ložiska a nářadí | ROMMAR s.r.o. | Na Břehu 766/27 | Praha 9 - Vysočany, 190 00 | Tel.: +420 283 843 109 | E-mail: vysocany@rommar.cz

Powered by Fastcentrik | Online marketing zajišťuje: MarketUP

JavaScript musí být povolen