CarPro IronX LS odstraňovač polétavé rzi s citrónovým aroma 1l

Kód: CP_16LS
Výprodej Doprodej
Neohodnoceno
Značka: CarPro
787 Kč / ks 650 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení
odstraňovač polétavé rzi s citrónovým aroma

Detailní informace

Jsme autorizovaný prodejce
Jsme autorizovaný prodejce
Garance originality
Garance originality
Víc než 10 let zkušeností
Víc než 10 let zkušeností

Detailní popis produktu

Toto je prémiová verze tradičního přípravku Iron X, která obsahuje složky aktivně potlačující typický a pro někoho nepříjemný zápach originální receptury. Navíc je parfemována citronovým aroma (LS = Lemon Scent).

CarPro Iron X je chemický roztok na dekontaminaci laku, který velmi snadno a bezpečně odstraňuje zkorodované částice železného prachu (tzv. polétavou rez či vzdušnou korozi) z povrchu laku a dalších materiálů - skla, chromu apod.

Je extrémě účinný na čištění disků kol, ze kterých odstraňuje hnědý povlak zcela bez práce.

Po aplikaci reaguje se zrnky zkorodovaného železného prachu, které rozpouští. Při této chemické reakci mění roztok barvu na purpurovou, proto je efekt velmi dobře patrný. Výsledek? Hladký lak a na první pohled rozeznatelné rozjasnění barvy laku. Narozdíl od mechanické dekontaminace clay hmotou působí Iron X i v těžko přístupných místech - ve hranách, kolem emblémů atd.

Narozdíl od tradičních odrezovačů má přípravek vyvážené pH (6-7) a je zcela bezpečný pro lak, sklo, chrom i leštěný hliník.

Spotřeba: max. 250 ml na kompletní vůz včetně kol.

Klíčové benefity:
Nenahraditelný při dekontaminaci laku.
Velmi rychlá a bezpracná aplikace.
Ušetří až 80% času potřebného na mechanickou dekontaminaci clay hmotou.
pH neutrální - 100% bezpečný pro lak i ostatní materiály.
 
Co je to polétavá rez (vzdušná koroze)?
Polétavá rez, také označovaná jako vzdušná koroze či anglicky "industrial fallout" je fenomén který je u nás prakticky neznámý, přestože se týká úplně každého vozu. Jemný železitý prach, který vzniká obrušováním brzdových kotoučů, se víří vzduchem a usazuje se na celém povrchu automobilu, kde působením atmosférických vlivů koroduje. Tyto mikroskopické částice jsou tak ostré, že se zasekávají nejen do laku, ale i do pochromovaných dílů i do skla. Pokud nejsou pravidelně odstraňovány, nakumulují se a způsobují dva zásadní problémy, které degradují vzhled vozu:

Hrubost laku na dotek - Přejeďte si dlaní po umytém laku. Pokud cítíte drobné nerovnosti a lak je drsný, jedná se téměř výlučně o částečky polétavé rzi.
Ztrátu jasu a barevnosti - Částice polétavé rzi postupně utvoří velmi jemný film, který zastírá původní barevnost laku. Dekontaminace proto rázem projasní lak, což je patrné nejen na bílých lací, ale i na velmi tmavých odstínech.
Polétavá rez však nepochází jen z opotřebování brzdových kotoučů. Velmi výrazným zdrojem je hutní a průmyslová výroba, železnice a tramvajové tratě (rez všudypřítomná na střechách vagonů pochází nikoliv z koroze vozu jako takového, ale z obrušování kolejí a trolejového vedení). Proto nacházíme polétavou rez ji i na zcela nových vozech stojících v autosalonech!

Návod k použití
Pro maximální účinnost vůz či kola před aplikací umyjte a osušte. Případná vrstva nečist výrazně snižuje účinnost přípravku, po mokrém laku přípravek předčasně stéká.

Aplikujte na celý povrch vozu včetně skel. Nechejte působit, dokud produkt v místě kontaktu s částicemi rzi nezfialoví (cca 5 min.). Poté rozetřete mokrou houbou, jako když vůz umýváte. Nakonec opláchněte tlakovou vodou. Věnujte zvýšenou pozornost lištám, spárám a dalším místům, odkud by mohl fialový i po oplachu vytékat. Doporučujeme proto používat vysokotlaký čistič. Nakonec vůz osušte, nebo přistupte k mechanické dekontaminaci clay hmotou.

Doplňkové parametry

Kategorie: LIKVIDACE ZÁSOB Z PRODEJNY
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: