Jaro v garáži - Autokosmetika: 7 a více přípravků pro perfektní umytí auta

I při tak jednoduché věci, jaké je mytí auta bychom měli dodržovat určitá pravidla, abychom nepoškodili lak. Před příštím "drhnutím" vašeho čtyřkolového miláčka si to připomeňte.
Mezi péčí a údržbou je obrovský rozdíl. Pečujeme s láskou, údržbu provádíme z nutnosti. Patrné je především v případě aut. Ti, kteří o svá auta skutečně pečují, se o ně starají do posledního detailu – provádějí tzv. detailing. Detailing je důkladné čištění auta, včetně hůře přístupných částí.

 

1. Nano leštící pasta CarPro Fixer
Leštící pasta pro všechny typy autolaků odstraní až 95 % lehkých a středních vad laku. Nano leštící keramické částice, které jsou v pastě obsaženy, čistí a chrání lak na menší než mikroskopické úrovni. Odstraňují špínu na nejnižší možné úrovni, na úrovni nanočástic. Díky tomu má leštící pasta CarPro Fixer
tak vysokou účinnost.

 

2. Polymerová ochrana laku 
Polymerová ochrana laku je méně pracnou alternativou autovosku – není třeba leštit, stačí nanést. Opti-Seal poskytuje dlouhodobou ochranu karoserie před UV zářením, vlhkostí a nečistotami. Opti-Seal se navíc vyznačuje minimální spotřebou. Na jedno čištění stačí použít 5-10 ml přípravku.

 

3. Odstraňovač polétavé rzi
Polétavá rez je miniaturní, ale o to záludnější nečistota. Když se polétavá rez usadí na autě, má podobu malých rezavých teček. Běžné přípravky na jejich vyčištění nemusí stačit. Pro vyčištění auta od polétavé rzi proto doporučujeme speciální roztok Iron X. Iron X při rozpouštění rzi mění barvu na purpurovou. Rovnou vidíte, jak likviduje rez.

 

4. Detailingový sprej a zvyšovač lesku
Detailingový sprej Optimum Instant Detailer je vhodný pro dočištění vozu po umytí od zaschlých stop vody a pro okamžité odstranění drobných nečistot, např. otisků prstů, při běžném používání. Přípravek v řádu několika hodin výrazně zvýší lesk laku, skla, lišt i poklic.

 

5. Vysoce pěnivý autošampon
Vysoce účinný, avšak pH neutrální, autošampon CarPro Reset pomocí inteligentních tenzidů skvěle důkladně likviduje nečistoty. Výborné výsledky má při čištění laku ošetřeného anorganickými nanopovlaky. CarPro Reset Shampoo je univerzální přípravek z přírodních surovin šetrný k autu i životnímu prostředí.

 

6. Univerzální péče o plasty v interiéru a kůži
Vyčistěte celý interiér vozu s jedním přípravkem. S univerzálním přípravkem Optimum Protectant stejně dobře vyčistíte umělou i přírodní kůži, plasty, dřevo, chrom a takřka všechno materiály, které se používají v interiéru auta. Bez obav s ním vyleštíte i LCD displeje. Optimum Protectant interiér nejen důkladně čistí a dlouhodobě chrání, ale také ho příjemně provoní.

 

7. Excentrická leštička Shine Mate a další
Excentrická leštička Shine Mate je užitečným pomocníkem při voskování a leštění laku auta, i když se doslova nejedná o přípravek, ale o nářadí. Leštička se ovládá intuitivně a i naprostý začátečník dosáhne skvělého výsledku. Na rozdíl od mnoha jiných leštiček nezanechává žádné viditelné stopy.

Tyto a mnoho dalších přípravků pro mytí a údržbu auta koupíte v našem e-shopu.

Vedle autokosmetiky nabízíme i speciální houbičky a utěrky.