Metabond OLD SPEZIAL do motorů do 3,5t 250ml

Kód: ME00601
Neohodnoceno
Značka: METABOND
720 Kč / ks 595 Kč bez DPH
Skladem
Možnosti doručení

špičkové aditivum do oleje s vysokou spotřebou oleje

Detailní informace

Detailní popis produktu

Metabond Old Spezial je zušlechťovač kovových povrchů vnitřních částí spalovacích motorů obsahující modifikátor viskozity. Je rovněž obohacen o keramické nanočástice. Tento výrobek výrazně snižuje tření a zároveň omezuje netěsnost. Zvláště se doporučuje do všech druhů opotřebovaných spalovacích motorů s vysokou spotřebou oleje.

Přidává se do výrobcem předepsaného oleje.


Old Spezial obsahuje látku s vysokým obsahem viskózy, která zajišťuje těsnící účinek. Tímto se ve značné míře sníží spotřeba oleje a zvýší komprese.


Old Spezial dále obsahuje keramické nanočástice, které se pomocí motorového oleje rozptýlí na místa namáhaná třením. Tyto částice ulpí v povrchových nerovnostech kovových ploch (válce, písty, ložiska, ozubená kola, atd.), kde díky působení tlaku vytvoří tenkou vrstvu , která tyto nerovnosti vyhladí. Tato tenká vrstva zůstává v místech namáhaných třením i po odtečení motorového oleje a tím eliminuje negativní vlivy studených startů a výrazně tak napomáhá prodloužení životnosti motoru. Zároveň kromě snížení tření také pomáhá zmírňovat netěsnost a díky tomu také obsah jedovatých látek ve výfukových plynech.

Vzhledem k tomu, že keramické částice použité v přípravku Old Spezial jsou výrazně menší než otvory ve filtrační struktuře i nejjemnějších olejových čističů, nemohou tyto filtry ucpat.
Je vhodný pouze pro opotřebované spalovací motory s vysokou spotřebou oleje, pro převodovky, diferenciály a hnací mechanismy.

 

Použití:

  • U osobních automobilů se spotřebou 0,4-0,5 l oleje/1000 km použijte půl láhve (125 ml), při spotřebě 0,6-1 l oleje/1000 km použijte obsah celé láhve (250 ml).
  • U nákladních automobilů se spotřebou větší než 1 l oleje/1000 km použijte obsah jedné láhve (250 ml), pokud je spotřeba oleje větší než 2 l/1000 km, použijte 2 láhve (500 ml) přípravku Old Spezial.
  • Old Spezial aplikujte do zahřátého motoru! Před použitím nádobu zahřejte přibližně na teplotu 30 °C a dobře protřepejte.
  • Po nalití přípravku do motoru uveďte motor na 10-15 minut do chodu.
  • Přípravek Old Spezial se doporučuje ve stejném množství používat při každé výměně oleje.

Používejte pouze s olejem předepsaným výrobcem automobilu.

Doplňkové parametry

Kategorie: Aditiva
Hmotnost: 1.5 kg

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: